• Budatínsky rínok

• 02.11.2016 16:48
      • Dňa 22. 10. 2016 sa žiačky 3. ročníka (Patrícia Bondorová, Klaudia Culáková, Adriána Gajdošová, Simona Kvasňovská, Simona Chlebinová, Klaudia Lučanová ) v rámci cvičnej firmy JA SLOVENSKO zúčastnili v areáli Budatínskeho hradu na Budatínskom rínku.  Členovia cvičnej firmy sa poctivo na túto akciu pripravovali už dlhší čas. Žiaci našu školu prezentovali v dobových kostýmoch v štýle 15. storočia. Stánok, a aj ich výrobky boli v tomto štýle. Žiaci mali pripravené vrecká z látky naplnené rôznymi liečivými bylinkami. Ku každej bylinke mali pripravenú listinu napísanú husacím brkom a atramentom, písmom v starom štýle, kde mali vysvetlené na čo jednotlivé bylinky slúžia, ich skladovanie a ako sa v domácnosti v tom čase používali. Návštevníci rínku si mohli z množstva stánkov pozrieť aj ten náš, kde dievčatá k tomu všetkému ručne vyšívali vrecká a srdiečka. Žiaci si tiež prezreli so sprievodcom Budatínsky hrad.
        Všetkým, ktorí sa na tejto akcii podieľali za ich námahu patrí úprimná a veľká VĎAKA.
      • Fotografie z podujatia: